
Lelystad Airport, 1 april 2025 – De SE-MOL is een Diamond DA 62 die vroeger op Lelystad Airport gestationeerd stond. Tussen 25 mei 2018 en 1 februari 2024 stond dit toestel in Nederland ingeschreven als PH-UDB.

De eerste Nederlandse eigenaar was SIM International B.V. en in die tijd vond het toestel onderdak op Rotterdam – The Hague Airport. Per 13 juni 2022 werd Boutique Dutch Aeronautical Charter B.V. de eigenaar en zij stalden het toestel op Lelystad Airport. Op de dag van de Nederlandse uitschrijving werd de Diamond DA 62 in Zweden ingeschreven als SE-MOL. De eigenaar is het bedrijf Skyward Aviation AB uit Smålandsstenar. De standplaats van de SE-MOL werd Feringe (ESMG) in Zweden.

Canadees gebouwd
Deze Diamond DA 62 werd destijds door Wings over Holland geïmporteerd. Als één van de weinige DA 62’s die in Europa vliegen, is dit een toestel dat in de Canadese fabriek van Diamond Aircraft Industries is gebouwd. De meeste rollen namelijk in Wiener Neustadt in Oostenrijk van de band. Een Canadees gebouwd exemplaar is te herkennen aan een “C” in het constructienummer. Dat is van de SE-MOL 62.C007. Het bouwjaar is 2018.

Al om 06:45 uur was de SE-MOL deze dag vertrokken vanuit Feringe. Ochtendstond heeft goud in de mond, zullen we maar zeggen. Even na 09:00 uur hing de Diamond dan ook voor de baan 05. Alleen moest er toen een doorstart gemaakt worden vanwege de mist die op dat moment nog aanwezig was.

Tien rondjes
Uiteindelijk heeft het toestel één uur lang op 1.500 voet rondjes in de holding gedraaid ten noorden van Zeewolde. Na tien rondjes werd opnieuw een landingspoging ondernomen, die prima slaagde. Mollen kunnen goed leven zonder veel zicht voor zich uit. Dat de SE-MOL zich uiteindelijk door de Flevolandse ochtendmist wist te wroeten was dan ook niet verwonderlijk.

De SE-MOL werd op het Delta-platform geparkeerd in een mooi voorjaarszonnetje. Even na 17:00 uur werd de thuisreis naar Zweden weer aanvaard.
